Opinie | Cefaly Polska

Opinie

Pani Beata

CEFALY II stosuję od sierpnia 2018r. Generalnie byłam bardzo sceptyczna do tego urządzenia - skoro nie pomagały mi żadne leki to nie byłam w stanie uwierzyć, że to pomoże. Dlatego zakupiłam produkt z opcją ewentualnego zwrotu części kwoty, jeśli byłabym niezadowolona. Pierwszy tydzień był trudny, bo trzeba było przyzwyczaić się do uczucia bólu podczas sesji - dla mnie to było jakby ktoś mi uciskał mocno czoło, ale po tygodniu przechodziłam już bez problemu wszystkie 3 tryby sesji.

Zastosowałam się według zaleceń z ulotki - codziennie sumiennie wykonywałam sesję, która działała prewencyjnie przeciw migrenom. Pierwsze efekty były już po dwóch tygodniach. Dzień w dzień wystarczyła mi jedna sesja z CEFALY, aby zapobiec migrenie - taki stan utrzymywał mi się przez 4 miesiące. Potem ponownie dostałam migreny, ale mogłam je szybko opanować za pomocą CEFALY i środka przeciwbólowego - dzięki czemu migrena trwała niecałą dobę, kiedy zazwyczaj bez sesji z CEFALY utrzymywała się 3-4 dni. Przy gorszych bólach migrenowych urządzenie daje ulgę - kilka sesji potrafi całkowicie zniwelować migrenę, ale czasami i tak wspomagałam się lekiem przeciwbólowym, kiedy chciałam już szybciej pozbyć się bólu. Za każdym razem atak migreny nie trwał dłużej niż jedną dobę.

Osobiście uważam, że to urządzenie powinna mieć każda osoba z ciężkimi migrenami, jakie miewałam ja - częste, kilkudniowe, bolesne, z światłowstrętem, przewrażliwieniem nawet na dźwięki i zapachy oraz z odruchami wymiotnymi.

Odkąd używam CEFALY nie mam odruchów wymiotnych, przyjmuję o wiele mniej tabletek przeciwbólowych i migreny są rzadsze, trwają o wiele krócej, a nawet można na kilka miesięcy zapomnieć o migrenach.

Mały futerał pomieści urządzenie i zapasowe elektrody, więc zawsze zabieram ze sobą CEFALY, gdy wyjeżdżam gdzieś na dłużej.

CEFALY jest dyskretne i z czasem sesje stają się przyjemnym relaksem. Polecam wszystkim, którzy mają już dość leków i chcą uwolnić się od migren.