Pytania | Cefaly Polska

Pytania

Cefaly

Cefaly jest przeznaczone dla pacjentów wymagających przerywania ataków migreny jak i leczenia profilaktycznego migreny, ponieważ doświadczają 3-ech lub więcej ataków migreny w miesiącu.

Sesja stosowana do przerywania ataku migreny trwa 1 godz. i może zostać powtórzona na następne 60 min. jeżeli ból nie ustąpi lub pojawi się kolejny atak migreny. Sesja prewencyjna trwa 20 min. i musi być stosowana codziennie w dowolnej porze dnia, zaleca się jednak stosowanie tej sesji w godzinach popołudniowych lub przed snem.

Rekomenduje się używanie codziennie 20 minutowej sesji celem zapobiegania atakom migreny, w szczególności u pacjentów mających częste ataki migreny (więcej niż 3 razy w miesiącu). Stosowanie doraźne jest zalecane do przerywania ataków migreny. Zaleca się jego powtarzanie w ciągu dnia jeżeli ból nie ustąpi w ciągu 2 godz. lub kiedy pojawi się kolejny atak.

Jeżeli w jakimkolwiek momencie uznasz, że impuls jest za silny dla Ciebie, po prostu naciśnij przycisk celem ustabilizowania natężenia impulsu lub odczep urządzenie od elektrody i przerwij sesję.

Tak, poprzez naciśnięcie przycisku i przytrzymanie go możesz szybko uzyskać pożądany poziom natężenia impulsu. Można to powtarzać aż do momentu, kiedy uzyskamy maksymalne natężenie impulsu.

Elektroda ze strefami magnetycznymi może zostać uzyta tylko z Urządzeniem Cefaly. Jedna elektroda może zostać użyta do 20 sesji (rekomendowana ilość użyć elektrody antyalergicznej Blue Gel to 10 razy).

Przed umieszczeniem elektrody, skóra na czole musi za każdym razem zostać umyta i odtłuszczona całkowicie wodą z mydłem. Elektrodę możemy używać tak długo, jak będzie dobrze przylegać do skóry czoła.

Po zakończeniu sesji, elektroda musi zostać przyklejona z powrotem do plastykowego listka i schowana do opakowania.

Nie należy pozostawiać elektrody rozpakowanej w suchym miejscu. Może to doprowadzić do jej wysuszenia i utraty właściwości przewodzących. Kilka kropel wody na elektrodę po stronie przylepnej (tam gdzie znajduje się żel) może przedłużyć możliwość jej użycia.

Ładowanie Urządzenia Cefaly trwa 180 minut (3 godz.) aby całkowicie naładować baterię urządzenia. Bardzo ważne jest, by naładować całkowicie urządzenie przed pierwszą sesją.

W przypadku, kiedy urządzenie jest całkowicie naładowane będzie działało przez 5 - 10 godz. stymulacji w zależności od użytego programu.

W przypadku, kiedy urządzenie wyda długi sygnał dźwiękowy w momencie naciskania przycisku, oznacza to, że bateria jest za słaba i należy ją doładować przynajmniej przez około 5 minut, by można przeprowadzić sesję.

Wrażenia wywoływane przez Urządzenie Cefaly są niezwykłe, ale większość osób przyzwyczaja się do nich szybko, już po kilku sesjach. Jednakże część osób jest bardziej czułych i mogą odczuwać impulsy generowane przez Cefaly jako bolesne. W takim przypadku naciśnij przycisk w trakcie sesji, kiedy stymulacja staje się nieprzyjemna, aby ograniczyć jej natężenie.

Tylko 1,25% pacjentów nie toleruje impulsów generowanych przez Cefaly i z tego powodu nie może przeprowadzać sesji we właściwy sposób.

Nie zalecamy korzystania z Urządzenia Cefaly w następujących przypadkach:

  • urazy czaszki lub twarzy w ciągu ostatnich 3-ech miesięcy,
  • uszkodzenia skóry w okolicy przyklejenia elektrody,
  • alergia na akryl,
  • nadwrażliwość skóry: +/- 5% populacji demonstruje nadwrażliwość skóry i czoła i nie toleruje wrażeń wywoływanych przez Cefaly Dual,
  • implantowane w głowie urządzenia elektroniczne,
  • neuralgia trójdzielna,
  • półpasiec oczny,

Kobiety w ciąży mogą bez obaw używać Cefaly. Urządzenie jest często zalecane w miejsce leków, których kobiety w ciąży nie mogą używać.

Urządzenie Cefaly posiada gwarancję przez 2 lata od daty sprzedaży. Zachowaj fakturę lub paragon jako dowód zakupu, ponieważ stanowią one podstawę do skorzystania z usługi gwarancyjnej.

Dwuletnia gwarancja nie obejmuje ani wyposażenia dodatkowego jak: baterie, elektrody i chusteczki nawilżane do czyszczenia skóry („Prepare”), ani uszkodzenia powstałego w wyniku upadku, uderzenia lub w inny sposób uniemożliwiający jego użycie. Urządzenie mające popękane, rozbite lub zniekształcone opakowanie lub opakowanie z widocznymi oznakami fizycznego uszkodzenia nie podlega gwarancji. Odnosi się to także do urządzeń których części kontaktu z elektrodą są zniekształcone lub zgniecione.

W trakcie okresu gwarancji urządzenie może, w zależności od stopnia uszkodzenia, zostać naprawione bezpłatnie przez autoryzowany serwis lub zostać wymienione.

Aktualnie Cefaly nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i z tego powodu nie znajduje się na liście refundowanych urządzeń medycznych. Niewykluczone jednak, że w przyszłości to ulegnie zmianie. Może to nastąpić w momencie, kiedy Urządzenie będzie coraz powszechniej wykorzystywane i zostanie uznane jako istotna potrzeba terapeutyczna dla szerokiej grupy pacjentów z bólami głowy.

W związku z tym zasadne jest pisanie pytań do Narodowego Funduszu Zdrowia o możliwość uzyskania zwrotu kosztów Cefaly. W liście można opisać problem migreny oraz korzyści jakie przynosi stosowanie urządzenia w waszym przypadku.

W zależności od sposobu zamówienia realizacja powinna nastąpić w ciągu 2-3 dni roboczych.

Urządzenie Cefaly jest wysyłane pocztą kurierską. W przypadku jak kurier nie zastanie nikogo w domu powinien skontaktować się telefonicznie lub pozostawić informację o przesyłce w skrzynce pocztowej. W trakcie składania zamówienia proszę o podanie dogodnego adresu dostawy, co pozwoli na uniknięcie sytuacji, w której nie będzie kogoś w domu. W przypadku elektrod zamówienie może zostać zrealizowane przez Pocztę Polską, co nie wymaga obecności adresata w domu.

Dostępne możliwości płatnicze to płatność przelewem, za pomocą dotpay oraz płatność za pobraniem (płatność gotówką kurierowi).