Pytania | Cefaly Polska

Pytania

Cefaly

Rekomenduje się używanie codziennie 20 minutowej sesji celem zapobiegania atakom migreny.

Jeżeli w jakimkolwiek momencie uznasz, że impuls jest za silny dla Ciebie, po prostu nacisnij przycisk celem ustabilizowania natężenia impulsu lub odczep urządzenie i przerwij sesję.

Tak, poprzez naciśnięcie przycisku i przytrzymanie go możesz szybko uzyskać pożądany poziom natężenia impulsu. Można to powtrzać aż do momentu, kiedy uzyskamy maksymalne natężenie impulsu.

Elektroda ze strefami magnetycznymi może zostać użyta tylko z Urządzeniem Cefaly. Jedna elektroda może zostać użyta do ok. 20 sesji.

Przed umieszczeniem elektrody, skóra na czole musi za każdym razem zostać umyta i odtłuszczona całkowicie wodą z mydłem. Elektrodę możemy używać tak długo, jak będzie dobrze przylegać do skóry czoła.

Po zakończeniu sesji, elektroda musi zostać przyklejona z powrotem do plastykowego listka i schowana do opakowania.

Nie należy pozostawiać elektrody ropakowanej w suchym miejscu. Może to doprowadzić do jej wysuszenia i utraty właściwości przewodzących. Kilka kropel wody na elektrodę po stronie przylepnej (tam gdzie znajduje się żel) może przedłużyć mozliwość jej użycia.

Ładowanie Urządzenia Cefaly trwa 300 minut (5 godzin) aby całkowicie naładować baterię urządzenia. Bardzo ważne jest, by naładować całkowicie urządzenie przed pierwszą sesją.

W przypadku, kiedy urządzenie jest całkowicie naładowane będzie działało przez ok. 30 dni, pod warunkiem używania raz dziennie i standardowym dochodzeniu do maksymalnego natężenia impulsu.

W przypadku kiedy urządzenie wyda długi sygnał dźwiękowy w momencie naciskania przycisku, oznacza to, że bateria jest za słaba i należy ją doładować przynajmniej przez około 5 minut, by można przeprowadzić sesję.

Wrażenia wywoływane przez Urządzenie Cefaly są niezwykłe, ale większość osób przyzwyczaja się do nich szybko, już po kiku sesjach. Jednakże część osób jest bardziej czułych i mogą odczuwać impulsy generowane przez Cefaly jako bolesne. W takim przypadku naciśnij przycisk w trakcie sesji, kiedy stymulacja staje się nieprzyjemna, aby ograniczyć jej natężenie.

Tylko 1,25% pacjentów nie toleruje impulsów generowanych przez Cefaly i z tego powodu nie może przeprowadzac sesji we właściwy sposób.

Nie zalecamy korzystania z Urządzenia Cefaly w następujących przypadkach:

 • u osób z metalowymi implantami lub urządzeniami elektronicznymi w głowie,
 • u osób cierpiących z powodu bólu nieznanego pochodzenia,
 • osoby z rozrusznikami serca lub implantowanym lub zewnętrznym defibrylatorem. Może spowodować to zaburzenia pracy tych urządzeń, porażenie prądem lub śmierć.

Zapytaj swojego lekarza przed użyciem Cefaly czy jesteś, możesz być lub możesz zajść w ciążę.

Urządzenie Cefaly posiada gwarancję przez 2 lata od daty sprzedaży. Zachowaj fakturę lub paragon jako dowód zakupu, ponieważ stanowią one podstawę do skorzystania z usługi gwarancyjnej.

Dwuletnia gwarancja nie obejmuje ani wyposażenia dodatkowego jak: baterie, elektrody i chusteczki nawilżane do czyszczenia skóry („Prepare”), ani uszkodzenia powstałego w wyniku upadku, uderzenia lub w inny sposób uniemożliwiający jego użycie. Urządzenie mające popękane, rozbite lub zniekształcone opakowanie lub opakowanie z widocznymi oznakami fizycznego uszkodzenia nie podlega gwarancji. Odnosi się to także do urządzeń których części kontaktu z elektrodą są zniekształcone lub zgniecione.

W trakcie okresu gwarancji urządzenie może, w zależności od stopnia uszkodzenia, zostać naprawione bezpłatnie przez autoryzowany serwis lub zostać wymienione.

Aktualnie Cefaly nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i z tego powodu nie znajduje się na liście refundowanych urządzeń medycznych. Niewykluczone jednak, że w przyszłości to ulegnie zmianie. Może to nastąpić w momencie, kiedy Urządzenie będzie coraz powszechniej wykorzystywane i zostanie uznane jako istotna potrzeba terapeutyczna dla szerokiej grupy pacjentów z bólami głowy.

W związku z tym zasadne jest pisanie pytań do Narodowego Funduszu Zdrowia o możliwość uzyskania zwrotu kosztów Cefaly. W liście można opisać problem migreny oraz korzyści jakie przynosi stosowanie urządzenia w waszym przypadku.

Cefaly II vs Cefaly I

Nie. Cefaly II oferuje takie samo natężenie impulsu i dlatego terapia prewencyjna jest dokładnie taka sama jak za pomocą Cefaly I. Różnica Cefaly II vs Cefaly I polega na tym, że pacjent może przyspieszyć wzrost impulsu do pożądanego poziomu, a tym samym szybciej rozpocząć sesję. Można to powtarzać aż do uzyskania maksymalnego natężenia impulsu.

Nie. Cefaly II zastępuje Cefaly I. Aktualnie każdy kto zamawia Cefaly otrzymuje Cefaly II. Cefaly I nie jest już produkowane. Elektrody do Cefaly I są produkowane i pozostają w sprzedaży.

Cefaly II

 • Kompaktowe, bez problemu mieści się w kieszeni lub torebce,
 • Urządzenie łączy się z elektrodą za pomocą magnesów,
 • Pacjent może zwiększyć natężenie impulsu i/lub zatrzymać sesję wielokrotnie do momentu uzyskania maksymalnego natężenia impulsu,
 • Ma wbudowany akumulator do ładowania.

Cefaly I

 • Nieporęczne, nie do zmieszczenia w kieszeni,
 • Opaska przyczepia się mechanicznie za pomocą kołeczka na elektrodzie,
 • Pacjent może zatrzymać sesję tylko raz,
 • Wymaga dwóch baterii AAA 1,5V.

Nie, nowych elektrod nie można wykorzystać z Cefaly I. Każde urządzenie ma swoje, specyficzne elektrody; elektrody z plastikowym kołeczkiem do wykorzystanie z Cefaly I oraz elektrody z magnetycznymi strefami do wykorzystania z Cefaly II.

Tak, będą produkowane przez następne 5 lat.

Aktualnie nie dajemy gwarancji wymiany dla sprzedanych urządzeń Cefaly I.